CINCI… NATTI !!!

• PARIORII POT INTRA ÎN WEEKEND CU BERILE DESFĂCUTE ȘI ȘAMPANIILE BUBUIND, „MARELE” ȘI „LUNGUL” TRASEU ANUNȚAT PE TĂRÂM AMERICAN AL „CAMPIOANEI INIMILOR” A LUAT SFÂRȘIT. TROFEUL ERA CA ȘI ANTAMAT ACUM CÂTEVA ZILE, TOATE GRUPURILE DE FANI AI ROMÂNCEI O DĂDEAU CA SIGURĂ CÂȘTIGĂTOARE IAR ACCESUL EI LA LOCUL 1 ERA CA ȘI ASIGURAT ÎN OPINIA LOR. ȘI A APĂRUT AMERICANCA MADISON KEYS CARE A „PLIMBAT-O” PE ROMÂNCĂ PE TOT TERENUL, ȘI-A FOLOSIT FOREHAND-UL ÎN CROSS ȘI A PROFITAT DE LIPSA DE INIȚIATIVĂ A ROMÂNCEI, CARE NU A ATACAT APROAPE DELOC. KEYS A LUAT BREAK DUPĂ BREAK ȘI S-A IMPUS CU 6-1 ÎN PRIMUL ACT, CARE A DURAT DOAR 23 DE MINUTE. AMERICANCA A PROFITAT DE JOCUL SLAB AL SIMONEI ȘI A CONTRAATACAT CU ARMA SA PREFERATĂ, SERVICIUL, REUȘIND 10 AȘI, DINTRE CARE 7 NUMAI ÎN SETUL DECISIV. HALEP N-A PUTUT CONCRETIZA UN AVANTAJ DE 40-0 LA 5-6, INIMILE PARIORILOR ERAU CÂT NIȘTE PURICEI MICI-MICI, APROAPE CĂ ÎȘI LUASERĂ GÂNDUL DE LA BANII INVESTIȚI, DAR KEYS, SPRE BUCURIA ACESTORA A ATACAT FURIBUND, SIMȚIND OPORTUNITATEA, IAR LA A DOUA MINGE DE MECI A PUS CAPĂT ACESTUI THRILLER PENTRU FANII ROMÂNCEI. DUPĂ DOUĂ ORE ȘI DOUĂ MINUTE DE JOC EPUIZANT, MADISON KEYS S-A CALIFICAT ÎN SFERTURILE DE FINALĂ DE LA CINCINNATI, CHIAR ÎN FAȚA PROPRIILOR SUPORTERI. SCOR FINAL 1-6, 6-3, 5-7. ÎN SFERTURI, EA O VA ÎNTÂLNI PE VENUS WILLIAMS. SPORTIVA DIN CONSTANȚA VA PIERDE 480 DE PUNCTE ÎN CLASAMENTUL WTA, DAR ÎȘI VA PĂSTRA POZIȚIA A PATRA ÎN IERARHIA MONDIALĂ. HALEP VA REVENI PE TEREN LA ULTIMUL TURNEU DE GRAND SLAM AL ANULUI, US OPEN, CARE ÎȘI VA DESCHIDE PORȚILE PE 26 AUGUST, ȘI VA FI CAP DE SERIE NUMĂRUL… PATRU !!! SĂ CIOCNIM, DECI !!!